Služební vozidlo Městské policie Hodonín

Služební vozidlo Městské policie Hodonín

Záchranářský vrtulník

Záchranářský vrtulníkDen s Integrovaným záchranným systémem

Kontrola pískovišť detektorem kovů

Kontrola pískovišť detektorem kovů

Den s policií 2012

Den s policií 2012Vědomostní test mladých cyklistů

Novinky


záznamy: 1 - 10 / 93134 .. 10

Pravidla pro používání zábavné pyrotechniky

22. 12. 2017, přečteno 60x

Pravidla pro používání zábavné pyrotechniky

Používání zábavné pyrotechniky je upraveno v obecně závazné vyhlášce č. 5/2015. Ve vyhlášce je uvedeno, že používání zábavné pyrotechniky je na veřejném prostranství povoleno pouze ve dnech 31.12. a 1.1.

Použití zábavné pyrotechniky v jiných dnech je možné pouze tehdy, pokud Městský úřad Hodonín předem udělí výjimku z této vyhlášky, a to na základě podání písemné žádosti a dodržení stanovených podmínek. V opačném případě se jedná o porušení vyhlášky, které může být řešeno na místě blokovou pokutou.

Žádáme rodiče dětí, aby je na tuto skutečnost upozornili a přispěli tak ke klidu a důstojné atmosféře v čase vánočních svátků. Děkujeme.

PF 2018

22. 12. 2017, přečteno 44x

PF 2018

Městská policie Hodonín přeje všem krásné vánoční svátky plné klidu, pohody a vše nejlepší v roce 2018. Všem děkujeme za spolupráci v roce 2017 a těšíme se na další spolupráci i v nastávajícím roce.


Uctili jsme památku svých zesnulých kolegů

07. 11. 2017, přečteno 110x

Uctili jsme památku svých zesnulých kolegů

V den Památky zesnulých navštívili zástupci strážníků hroby svých zesnulých kolegů v Rohatci a ve Vacenovicích. Uctili jejich památku tichou vzpomínkou a položením věnců.

Strážníci hlídkovali u hřbitova v období dušiček

07. 11. 2017, přečteno 89x

V období od 27.10. do 5.11.2017 dohlíželi strážníci na pořádek v okolí hřbitova. Složitější situace kvůli opravám správní budovy hřbitova si vyžádala opatření před hlavní branou. Z důvodu uzavření spodní brány chodili všichni návštěvníci touto branou. Proto bylo z ohledem na bezpečnost chodců zakázáno parkovat na horním parkovišti. Někteří návštěvníci to nesli s nelibostí a strážníci si vyslechnuli mnoho nepříjemných poznámek. Riziko kontaktu velkého množství chodců s automobily však bylo natolik velké, že bylo nutné toto opatření přijmout. Starším či invalidním lidem bylo ovšem umožněno vystoupit u hlavní brány a vyložit si výzdobu hrobu. Pouze řidič pak musel z vozidlem přejet jinam.

I pro strážníky znamenalo toto opatření značnou komplikaci. U brány museli ve všech dnech stát nepřetržitě po celou dobu otevření hřbitova. Na hřbitově pak dohlíželi nad pořádkem asistenti prevence kriminality. Personální obsazení bylo letos podstatně větší než v jiných letech. Toto nutné omezení však znamená v blízké době lepší zázemí jak pro personál hřbitova, tak pro jeho návštěvníky.


Zadržení sprejera

07. 11. 2017, přečteno 84x

Dne 23.9. ve 21,12 hod. přijali strážníci oznámení na muže, který sprejem pomaloval budovy městské knihovny a obchodního domu ESO na Národní třídě. Podezřelý byl za pomoci svědků dohledán schovaný v křoví za budovou České spořitelny. Muž byl na místě zadržen a předán Policii ČR s podezřením ze spáchání trestného činu. Pozornému svědkovi tohoto činu děkujeme za jeho aktivitu a velkou pomoc při zadržení pachatele.

Nalezení dívky, po které bylo vyhlášeno pátrání

19. 06. 2017, přečteno 309x

Nalezení dívky, po které bylo vyhlášeno pátrání

Při kontrolní činnost v parku na Mírovém náměstí dne 6.6. v 10,40 hod. spatřili asistenti prevence kriminality dívku, která byla v pátrání Policie ČR pro svůj útěk z výchovného ústavu. Dívka byla předána k dalším opatřením Policii ČR.


Muž odpálil ohňostroj i přes varování strážníků

19. 06. 2017, přečteno 270x

Muž odpálil ohňostroj i přes varování strážníků

Obsluha kamerového systému spatřila dne 10.6. ve 21,30 hod. osoby, které se chystaly odpálit pyrotechniku na Masarykově náměstí. Vyslaní strážníci informovali tyto osoby o tom, že pokud dojde k odpálení ohňostroje, poruší tím ustanovení vyhlášky města o zákazu používání pyrotechniky. Počínání těchto osob pak bylo i nadále monitorováno kamerovým systémem. Jeden z mužů však na upozornění strážníků nedbal a po chvíli ohňostroj odpálil. Strážníci muže za přestupek proti veřejnému pořádku vyřešili uložením blokové pokuty ve výši 1.000,- Kč.

Očista ulic v měsíci červnu

29. 05. 2017, přečteno 287x

Očista ulic v měsíci červnu

Pod níže uvedeným odkazem najdete plán očisty v jednotlivých ulicích, tentokrát na měsíc červen. Žádáme opět všechny řidiče, aby svá vozidla v daný den přeparkovali. Upozorňujeme, že se jedná o předběžný rozpis, který může být ovlivněn počasím či jinými skutečnostmi. Vždy proto platí údaje uvedené na dopravní značce. více


Očista ulic v měsíci květnu

28. 04. 2017, přečteno 347x

Očista ulic v měsíci květnu

Pod níže uvedeným odkazem najdete plán očisty v jednotlivých ulicích na měsíc květen. Žádáme všechny řidiče, aby svá vozidla v daný den přeparkovali. Upozorňujeme, že se jedná o předběžný rozpis, který může být ovlivněn počasím či jinými skutečnostmi. Vždy proto platí údaje uvedené na dopravní značce. více

Městská policie Hodonín se zapojila do celorepublikové akce "Jehla"

19. 04. 2017, přečteno 265x

Městská policie Hodonín se zapojila do celorepublikové akce

Strážníci z 32 měst spojili své síly a pokusili se vyčistit svá města od infekčního materiálu a tím předejít možnému nebezpečí, kterému jsou vystaveny hlavně děti, ale také domácí zvířata. Zároveň se snažili rozšířit povědomí o správném chování při nálezu injekční stříkačky. Do preventivní akce se zapojilo přes 420 strážníků, včetně asistentů prevence kriminality.

Vedle Prahy svá města uklízela také Břeclav, České Budějovice, Český Těšín, Dobruška, Havířov, Hodonín, Cheb, Chodov, Jihlava, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Kroměříž, Liberec, Mladá Boleslav, Nejdek, Nové Město nad Metují, Opava, Ostrava, Ostrov, Pardubice, Plzeň, Přelouč, Rakovník, Sokolov, Tábor, Teplice, Trutnov, Ústí nad Labem, Veselí nad Moravou, Zlín.

Přestože se strážníci napříč republikou této činnosti věnují pravidelně v rámci běžného výkonu služby, jsou tato cílená preventivní opatření velmi důležitá, například i pro spolupráci se státními policisty, kdy jim strážníci předávají informace o výskytu narkomanů. Tato zjištění jsou jedním z užitečných vodítek při potírání drogové kriminality.

V Hodoníně byly v jarní akci Jehla nalezeny celkem 4 použité jehly a injekčních stříkačky. Bezesporu je pozitivní zpráva, že především dětská hřiště jsou z pohledu kontaminovaného materiálu bezpečná. Velkou zásluhu na tom mají všichni, kdo o hřiště pečují.

Jak akce Jehla dopadla v jednotlivých městech, si můžete porovnat v přiložené tabulce v odkazu pod článkem. více


záznamy: 1 - 10 / 93134 .. 10

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Škrabálek
RSSVytisknout stránkuMapa stránek · © 2013 - 2018 Městská policie Hodonín · Počet návštěv: 458766 (108076)