Den s policií 2012

Den s policií 2012Vědomostní test mladých cyklistů

Záchranářský vrtulník

Záchranářský vrtulníkDen s Integrovaným záchranným systémem

Kontrola pískovišť detektorem kovů

Kontrola pískovišť detektorem kovů

Služební vozidlo Městské policie Hodonín

Služební vozidlo Městské policie Hodonín

Novinky


záznamy: 1 - 10 / 107134 .. 11

Pronásledovaný řidič ve vozidle bez značek havaroval

14. 08. 2018, přečteno 11x

Pronásledovaný řidič ve vozidle bez značek havaroval

Dne 12.8. kolem půl sedmé odpoledne vzbudilo pozornost strážníků vozidlo, kterému při rozjezdu v křižovatce zhasnul motor. Strážníci si všimnuli, že vozidlo nemá registrační značky a rozhodnuli se vozidlo po jeho rozjezdu zastavit. Řidič však při spatření strážníka, který jej chtěl zastavit, otočil vozidlo o 180 stupňů a začal velkou rychlostí ujíždět směrem na Slovensko. Po projetí kruhového objezdu však nečekaně zatočil vlevo na ulici Boženy Němcové a pak na ulici Sadová. Tady však řidič nezvládnul řízení, najel na obrubník, vyletěl s vozidlem ze silnice a skončil v okrasné předzahrádce u jednoho z bytových domů. Z vozidla se mu však podařilo těsně před příjezdem strážníků dostat ven a utéct. Na místo byla přivolána Policie ČR a hasiči, protože z vozidla vytekl olej. Záznam z kamery ve vozidle strážníků a kontrola totožnosti této osoby v minulých dnech pomohlo řidiče identifikovat. Věc dále řeší Policie ČR. více

Pejska uvázali v lese u stromu

08. 08. 2018, přečteno 23x

Pejska uvázali v lese u stromu

Na opuštěného pejska upozornila telefonicky žena Městskou policii Hodonín dne 8.8.2018. Pejsek měl být uvázaný ke stromu v lese u panelové cesty v lokalitě Bažantnice. Strážníkům se podařilo pejska najít. Protože se v okolí nenacházel nikdo, komu by pejsek mohl patřit, převezli jej strážníci do psího útulku. Fotografie pejska je pod článkem, pokud by někdo poznal, komu patří, ozvěte se nám. více


Muž krmil mravence a mluvil s nimi

08. 08. 2018, přečteno 18x

Muž krmil mravence a mluvil s nimi

Dne 5.8.2018 v dopoledních hodinách přijala městská policie telefonické oznámení na podivně se chovajícího muže. Ten měl již od včerejšího večera sedět na lavičce na Zámeckém náměstí. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o rakouského občana. Muž měl velmi opuchlé nohy a choval se zvláštně – krmil mravence limonádou a mluvil na ně. Přivolaná sanitka odvezla muže do nemocnice.

Dítě zůstalo uvězněno v uzamčeném vozidle

17. 07. 2018, přečteno 33x

Dítě zůstalo uvězněno v uzamčeném vozidle

Dne 17.7.2018 ve 13,05 hod. vyjížděli strážníci k oznámení, že v uzamčeném vozidle zůstalo uvězněno 6-ti měsíční dítě. Žena po zastavení na parkovišti zavřela dveře od řidiče a chtěla přejít k zadním dveřím a vyzvednout dítě z auta. V tu chvíli se však vozidlo samo uzamknulo a klíče zůstaly v autě, včetně mobilního telefonu. Strážníci se snažili sehnat manžela zoufalé ženy v zaměstnání, aby přivezl náhradní klíče. To však nebylo možné dřív než za půl hodiny. Proto byl přivolán na místo odborný technik. Tomu se však auto nepodařilo otevřít. Situace se mezitím vyhrotila a doposud klidné dítě začalo brečet. S ohledem na velmi dusné počasí se strážníci rozhodli dítě osvobodit i za cenu poškození vozidla. Vzhledem k tomu, že sklo odolávalo i úderům železného teleskopického obušku, museli strážníci použít velké kladivo. Po rozbití okénka u spolujezdce pak bylo vozidlo otevřeno a dítě bylo bez známek zdravotní újmy osvobozeno. více


Mladík surově napadl staršího muže

13. 07. 2018, přečteno 68x

Mladík surově napadl staršího muže

Dne 12.7.2018 v 17,35 hod. přijali strážníci telefonické oznámení od ženy, která byla svědkem napadení staršího muže skupinou mladíků za podchodem pod vlakovým nádražím. Po chvíli se dostavil na služebnu i napadený, 81 letý muž. Útočníci měli muže fyzicky napadat a na závěr mu do očí nastříkali barevný sprej. Při tomto útoku chtěli útočníci po muži mobil a peněženku. Během hodiny se strážníkům podařilo vypátrat a zadržet staršího z podezřelých mladíků na vlakovém nádraží. Sedmnáctiletý mladík byl předán Policii ČR s podezřením ze spáchání trestného činu. Část útoku byla zaznamenána kamerovým systémem a záznam bude použit při dokazování tohoto trestného činu.

Pachatel loupežného přepadení taxikáře byl dopaden

09. 07. 2018, přečteno 68x

Pachatel loupežného přepadení taxikáře byl dopaden

Před půlnocí dne 7.7.2018 požádala Policie ČR městskou policii o pomoc při pátrání po pachateli loupežného přepadení. Muž ozbrojený nožem si vynutil na taxikáři tržbu ve výši několika tisíc korun a z místa činu utekl. Strážníci pachatele závažného trestného činu během necelé půlhodiny našli a zadrželi v jednom z barů v centru města. Na místo pak přivolali policisty, kteří si muže převzali k dalšímu šetření události.


Strážníci přichytili při činu dva sprejery

02. 07. 2018, přečteno 59x

Strážníci přichytili při činu dva sprejery

Obsluha kamerového systému spatřila dne 29.6.2018 ve 23,30 hod. dva mladíky, kteří v podchodu pod vlakovým nádražím postříkali sprejem stěny několika nápisy. Strážníci oba mladíky ve věku 20 let zadrželi na ulici Wilsonova před vlakovým nádražím. Poté byli oba předáni k dalšímu šetření Policii ČR s podezřením ze spáchání trestného činu.

Den s městskou policií

02. 07. 2018, přečteno 47x

Den s městskou policií

Dne 22.6.2018 pořádala Městská policie Hodonín za spoluúčasti BESIP teamu, Městské policie Brno a Rádia Jih akci s názvem „Den s městskou policií". Akce byla určena především pro děti ze základních škol, ale rovněž i pro ostatní zájemce. Na místě se účastníci mohli seznámit s technickými prostředky používanými Městskou policií Hodonín, naučit se jak se bezpečně pohybovat v silničním provozu či si odnést drobné propagační dárečky. V preventivním autobusu MOBIDIK Městské policie Brno byly k nahlédnutí ukázky negativního vlivu užívání návykových látek pro člověka či nejefektivnějšího mechanického a elektronického zabezpečení domácnosti. Významným účastníkem akce byl rovněž BESIP team, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet simulátor nárazu vozidla, simulátor havárie, trenažer jízdy auta a motocyklu. Zájemci si tak mohli na vlastní kůži bezpečně vyzkoušet, co se děje v autě při havárii a proč je důležité používat bezpečnostní pásy. Ozvučení a moderování zajistilo Rádio Jih se svým týmem moderátorů. Akce se zúčastnilo asi 550 osob. Děkujeme všem partnerům za velkou pomoc při organizaci a realizaci této akce.


Strážníci zachránili muži život

18. 06. 2018, přečteno 68x

Strážníci zachránili muži život

Dne 12.6.2018 v 8,53 hod. zavolala na městskou policii pozorná žena, že vidí muže, který chce skočit z okna. Strážníci na místě zjistili, že muž sedí v okně výškového domu v 8. patře s nohami přes parapet. U dveří bytu zjistili, že dveře jsou otevřené. Strážníci proto vstoupili dovnitř a muže z okna vtáhnuli dovnitř a zabránili jeho skoku či vypadnutí z okna. Jednalo se o muže ve věku přes 70 let, kterého pak odvezla přivolaná sanitka do nemocnice. Pozorné ženě děkujeme za včasné zavolání. Její duchapřítomnost a rychlá reakce na situaci umožnila muže zachránit.

Očista ulic v červnu

21. 05. 2018, přečteno 108x

Očista ulic v červnu

V odkazu pod článkem najdete rozpis termínů očisty ulic v jednotlivých dnech. Děkujeme, že respektujete dopravní značení a umožníte očistu ulic ve Vašem okolí. více


záznamy: 1 - 10 / 107134 .. 11

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Škrabálek
RSSVytisknout stránkuMapa stránek · © 2013 - 2018 Městská policie Hodonín · Počet návštěv: 525458 (119207)