Novinky


záznamy: 1 - 10 / 11513 .. 12

Nepovolené odpalování ohňostroje

dnes, zobrazeno 1x

Nepovolené odpalování ohňostroje

Kamerovým systémem bylo dne 6.10. ve 22,50 hod. zaznamenáno odpalování ohňostroje na ulici Zámecká. Vyslaná hlídka na místě zjistila osobu, která ohňostroj odpálila. Za rušení nočního klidu byla pachatelce přestupku uložena pokuta ve výši 500,- Kč. Městská policie v této souvislosti upozorňuje, že na území města Hodonín je možné na veřejném prostranství odpalovat ohňostroje a používat pyrotechniku pouze s předchozím souhlasem městského úřadu. Toto omezení neplatí ve dnech 31.12. a 1.1. kalendářního roku.

Na jednu účtenku chtěl nakoupit dvakrát

9. říjen, zobrazeno 21x

Na jednu účtenku chtěl nakoupit dvakrát

Dne 5.10. v dopoledních hodinách se originálním podvodem snažil nakoupit muž v jednou supermarketu. Do nákupního vozíku si vybral zboží, zaplatil za něj a s vozíkem odjel. Poté se ihned vrátil, do jiného vozíku naložil úplně stejné zboží a přidal kněmu pouze jednu další položku, o které tvrdil, že ji přidal k již zaplacenému nákupu. Své tvrzení dokládal účtem z předešlého nákupu. Jeho podezřelého chování si však všimnula ostraha prodejny a celé jeho jednání bylo zaznamenáno kamerovým systémem. Muž způsobil škodu ve výši 1317 Kč. Přivolaní strážníci jeho jednání "ocenili" pokutou 3000 Kč.


Žena chtěla nakoupit levněji

9. říjen, zobrazeno 11x

Žena chtěla nakoupit levněji

Z obchodního domu obdrželi strážníci dne 18.9. oznámení o přichycení pachatelky podvodu. Žena ve věku 37 let z Břeclavi přelepovala na zboží kódy, aby tím snížila jeho cenu. Způsobila tak škodu ve výši 401,- Kč, kterou na místě uhradila. Za své jednání byla řešena pokutou ve výši 1.500,- Kč.

Zadržení pachatele loupežného přepadení

9. říjen, zobrazeno 13x

Zadržení pachatele loupežného přepadení

Obsluha jednoho baru dne 14.9. hodinu po půlnoci telefonicky oznámila na městskou policii, že do podniku vstoupil muž s tyčí a s výhrůžkami násilí požadoval tržbu. Po chvíli však sám utekl bez tržby. Po příjezdu do baru získala hlídka popis muže a začala po něm pátrat. Asi 20 minut po prvním oznámení přijala městská policie informaci o muži, který vyhrožuje znásilněním recepční z hotelu. U hotelu strážníci zadrželi podezřelého muže, který odpovídal popisu pachatele z baru. Jednalo se o 17-ti letého mladíka, kterého si na místě převzala přivolaná hlídka Policie ČR k dalšímu šetření s podezřením ze spáchání trestného činu.


Odcizené elektrokolo bylo nalezeno

4. říjen, zobrazeno 12x

Odcizené elektrokolo bylo nalezeno

Dne 12.9. ve 20,34 hod. oznámil pozorný občan na městskou policii, že u lékárny na ulici Horní Valy je od odpoledních hodin opřeno neuzamčené elektrokolo. Strážníci po příjezdu kolo identifikovali jako kolo odcizené v odpoledních hodinách. Majitel jízdního kola byl o jeho nalezení informován. Kolo si pak ještě tentýž večer vyzvednul. Pozornému občanovi děkujeme za jeho oznámení, které pomohlo zachránit majetek velké hodnoty.

Krádež televizoru z čekárny

12. září, zobrazeno 46x

Krádež televizoru z čekárny

Dne 5.9. v odpoledních hodinách oznámila pracovnice jedné ze zdravotních pojišťoven, že jim z čekárny jejich pracoviště odcizili neznámí muži televizor. Její kolegyně se za zloději vydala. Ty pak zastihnula u bazaru u zimního stadionu. Protože však byl bazar zavřený, položili muži televizi na zem a utekli. Podle popisu byl díky kamerovému systému identifikován jeden z pachatelů. Ten byl pak v nočních hodinách strážníky nalezen. K činu se přiznal a uvedl totožnost i druhého muže. Věc byla s podezřením ze spáchání trestného činu předána k dalšímu šetření Policii ČR.


Děti dávaly na koleje kameny

12. září, zobrazeno 41x

Děti dávaly na koleje kameny

Výpravčí z vlakového nádraží oznámil strážníkům dne 2.9 kolem 17. hodiny, že nějaké děti pokládají na koleje kameny v úseku mezi ulicí Marxova a Černým mostem. Strážníci na místě našli tři kluky ve věku 8 – 12 let. Kluci byli poučeni o tom, že jejich jednání ohrožuje bezpečnost lidí ve vlacích a byli předáni rodičům. O věci byl informován také odbor sociálních věcí městského úřadu.

Krádež v prodejně měly na svědomí děti

12. září, zobrazeno 41x

Krádež v prodejně měly na svědomí děti

O tom, že v prodejnách nekradou jen dospělí, se strážníci opět přesvědčili dne 1.9. v odpoledních hodinách. Dvě dívenky ve věku 12 – 14 let v prodejně rozbalovaly balení bonbónů a obsah přesypávaly do kabelky jedné z nich. Tímto způsobem odcizily zboží za 148,- Kč. Dívky se k činu přiznaly a uvedly, že to nebyl první případ, kdy stejným způsobem v prodejně něco odcizily. Obě dívky byly předány rodičům a o věci byl informován odbor sociálních věcí městského úřadu.


Pronásledovaný řidič ve vozidle bez značek havaroval

14. srpen, zobrazeno 111x

Pronásledovaný řidič ve vozidle bez značek havaroval

Dne 12.8. kolem půl sedmé odpoledne vzbudilo pozornost strážníků vozidlo, kterému při rozjezdu v křižovatce zhasnul motor. Strážníci si všimnuli, že vozidlo nemá registrační značky a rozhodnuli se vozidlo po jeho rozjezdu zastavit. Řidič však při spatření strážníka, který jej chtěl zastavit, otočil vozidlo o 180 stupňů a začal velkou rychlostí ujíždět směrem na Slovensko. Po projetí kruhového objezdu však nečekaně zatočil vlevo na ulici Boženy Němcové a pak na ulici Sadová. Tady však řidič nezvládnul řízení, najel na obrubník, vyletěl s vozidlem ze silnice a skončil v okrasné předzahrádce u jednoho z bytových domů. Z vozidla se mu však podařilo těsně před příjezdem strážníků dostat ven a utéct. Na místo byla přivolána Policie ČR a hasiči, protože z vozidla vytekl olej. Záznam z kamery ve vozidle strážníků a kontrola totožnosti této osoby v minulých dnech pomohlo řidiče identifikovat. Věc dále řeší Policie ČR. více

Pejska uvázali v lese u stromu

8. srpen, zobrazeno 85x

Pejska uvázali v lese u stromu

Na opuštěného pejska upozornila telefonicky žena Městskou policii Hodonín dne 8.8.2018. Pejsek měl být uvázaný ke stromu v lese u panelové cesty v lokalitě Bažantnice. Strážníkům se podařilo pejska najít. Protože se v okolí nenacházel nikdo, komu by pejsek mohl patřit, převezli jej strážníci do psího útulku. Fotografie pejska je pod článkem, pokud by někdo poznal, komu patří, ozvěte se nám. více


záznamy: 1 - 10 / 11513 .. 12