Kontrola pískovišť detektorem kovů

Kontrola pískovišť detektorem kovů

Služební vozidlo Městské policie Hodonín

Služební vozidlo Městské policie Hodonín

Den s policií 2012

Den s policií 2012Vědomostní test mladých cyklistů

Záchranářský vrtulník

Záchranářský vrtulníkDen s Integrovaným záchranným systémem

Novinky


záznamy: 1 - 10 / 88134 .. 9

Nalezení dívky, po které bylo vyhlášeno pátrání

19. 06. 2017, přečteno 210x

Nalezení dívky, po které bylo vyhlášeno pátrání

Při kontrolní činnost v parku na Mírovém náměstí dne 6.6. v 10,40 hod. spatřili asistenti prevence kriminality dívku, která byla v pátrání Policie ČR pro svůj útěk z výchovného ústavu. Dívka byla předána k dalším opatřením Policii ČR.

Muž odpálil ohňostroj i přes varování strážníků

19. 06. 2017, přečteno 199x

Muž odpálil ohňostroj i přes varování strážníků

Obsluha kamerového systému spatřila dne 10.6. ve 21,30 hod. osoby, které se chystaly odpálit pyrotechniku na Masarykově náměstí. Vyslaní strážníci informovali tyto osoby o tom, že pokud dojde k odpálení ohňostroje, poruší tím ustanovení vyhlášky města o zákazu používání pyrotechniky. Počínání těchto osob pak bylo i nadále monitorováno kamerovým systémem. Jeden z mužů však na upozornění strážníků nedbal a po chvíli ohňostroj odpálil. Strážníci muže za přestupek proti veřejnému pořádku vyřešili uložením blokové pokuty ve výši 1.000,- Kč.


Očista ulic v měsíci červnu

29. 05. 2017, přečteno 216x

Očista ulic v měsíci červnu

Pod níže uvedeným odkazem najdete plán očisty v jednotlivých ulicích, tentokrát na měsíc červen. Žádáme opět všechny řidiče, aby svá vozidla v daný den přeparkovali. Upozorňujeme, že se jedná o předběžný rozpis, který může být ovlivněn počasím či jinými skutečnostmi. Vždy proto platí údaje uvedené na dopravní značce. více

Očista ulic v měsíci květnu

28. 04. 2017, přečteno 279x

Očista ulic v měsíci květnu

Pod níže uvedeným odkazem najdete plán očisty v jednotlivých ulicích na měsíc květen. Žádáme všechny řidiče, aby svá vozidla v daný den přeparkovali. Upozorňujeme, že se jedná o předběžný rozpis, který může být ovlivněn počasím či jinými skutečnostmi. Vždy proto platí údaje uvedené na dopravní značce. více


Městská policie Hodonín se zapojila do celorepublikové akce "Jehla"

19. 04. 2017, přečteno 198x

Městská policie Hodonín se zapojila do celorepublikové akce

Strážníci z 32 měst spojili své síly a pokusili se vyčistit svá města od infekčního materiálu a tím předejít možnému nebezpečí, kterému jsou vystaveny hlavně děti, ale také domácí zvířata. Zároveň se snažili rozšířit povědomí o správném chování při nálezu injekční stříkačky. Do preventivní akce se zapojilo přes 420 strážníků, včetně asistentů prevence kriminality.

Vedle Prahy svá města uklízela také Břeclav, České Budějovice, Český Těšín, Dobruška, Havířov, Hodonín, Cheb, Chodov, Jihlava, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Kroměříž, Liberec, Mladá Boleslav, Nejdek, Nové Město nad Metují, Opava, Ostrava, Ostrov, Pardubice, Plzeň, Přelouč, Rakovník, Sokolov, Tábor, Teplice, Trutnov, Ústí nad Labem, Veselí nad Moravou, Zlín.

Přestože se strážníci napříč republikou této činnosti věnují pravidelně v rámci běžného výkonu služby, jsou tato cílená preventivní opatření velmi důležitá, například i pro spolupráci se státními policisty, kdy jim strážníci předávají informace o výskytu narkomanů. Tato zjištění jsou jedním z užitečných vodítek při potírání drogové kriminality.

V Hodoníně byly v jarní akci Jehla nalezeny celkem 4 použité jehly a injekčních stříkačky. Bezesporu je pozitivní zpráva, že především dětská hřiště jsou z pohledu kontaminovaného materiálu bezpečná. Velkou zásluhu na tom mají všichni, kdo o hřiště pečují.

Jak akce Jehla dopadla v jednotlivých městech, si můžete porovnat v přiložené tabulce v odkazu pod článkem. více

U řeky Moravy uhynul bobr

19. 04. 2017, přečteno 195x

U řeky Moravy uhynul bobr

Městské policii bylo dne 14.4. nahlášeno, že u řeky Moravy je uhynulý bobr. Strážníci po příjezdu zjistili, že uhynulé zvíře je příliš velké a není možné ho převézt v běžném pytli. Nebylo jej však možné přes velikonoční svázky nechat na břehu řeky, kde se očekával pohyb velkého množství lidí. Proto si strážníci zavolali na pomoc hasiče s technikou. Bobr byl naložen do přepravní bedny a převezen k dočasnému kafilernímu boxu.


Očista ulic města po zimě

30. 03. 2017, přečteno 233x

Očista ulic města po zimě

Od měsíce dubna bude v našem městě probíhat očista ulic po zimním období. Ulice, které budou v konkrétní den čištěny, budou označeny dopravními značkami. Žádáme řidiče, aby si všímali tohoto dopravního značení a v den uvedený na značce v dané ulici neparkovali. Děkujeme Vám za Vaši ohleduplnost. Umožníte tak bezproblémový úklid a přispějete k čistotě v okolí Vašeho bydliště. Předběžný měsíční rozpis očisty v konkrétních ulicích najdete v odkazu pod článkem.
Upozorňujeme, že se jedná o předběžný rozpis, který může být ovlivněn počasím či jinými skutečnostmi. Vždy proto platí údaje uvedené na dopravní značce. Rozpisy pro jednotlivé měsíce budeme zveřejňovat postupně. více

Strážníci zadrželi zloděje jízdního kola

10. 02. 2017, přečteno 292x

Strážníci zadrželi zloděje jízdního kola

Dne 10.2. v 9,40 hod. předala Policie ČR městské policii informaci, že bylo před chvílí odcizeno jízdní kolo z prostoru před vlakovým nádražím. Na záznamu kamerového systému byl pachatel nalezen a jeho popis byl předán hlídkám v terénu. Obsluha kamerového systému pak pachatele spatřila kolem jedenácté hodiny, jak jede na odcizeném jízdním kole opět kolem vlakového nádraží. Vyslaná hlídka muže zadržela a na místo byla přivolána Policie ČR, která si věc převzala k dalšímu šetření s podezřením ze spáchání trestného činu. Majitelka jízdního kola jej neuzamknula, pachatel ji pozoroval a jakmile viděl, že vešla do obchodu a začala se věnovat nákupu, tak kolo v klidu odcizil. Proto věnujte vždy pozornost uzamčení svého jízdního kola, i když od něj odcházíte jen na chvíli. Nejbezpečnější je uzamknout kolo do bezpečnostních stojanů, které jsou umístěny v našem měste na nejfrekventovanějších místech, a to speciálním zámkem k tomu určenému.


Fyzický útok na strážníka

01. 02. 2017, přečteno 315x

Fyzický útok na strážníka

Dne 23.1.2017 v nočních hodinách přijali strážníci oznámení na muže, který neustále zvoní na zvonek u jednoho bytu a nechce odejít. Po příjezdu na místo strážníci muže zastihnuli na místě, provedli kontrolu jeho totožnosti a z místa jej vykázali. Při doprovodu muže ven z domu zhasnulo na chodbě světlo, muž toho využil a zcela bezdůvodně napadnul strážníka několika údery pěstí do hlavy. Muž byl zpacifikován a na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, které byl muž předán s podezřením ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě. Strážník musel podstoupit lékařské vyšetření a je v současné době v pracovní neschopnosti.

Strážník ve své osobním volnu pomohl zdravotníkům

31. 01. 2017, přečteno 293x

Strážník ve své osobním volnu pomohl zdravotníkům

Dne 23.1.2017 kolem 14,30 hod. projížděl strážník ve svém volnu kolem budovy Obchodní akademie a spatřil posádku sanitky Záchranné služby, která se fyzicky přetahovala s nějakým mužem. Strážník zastavil, aby posádce sanitky pomohl, protože situace vypadala, jakoby muž na zdravotníky útočil. Pomoc poskytnul také příslušník Justiční stráže, který byl na místě. I za pomoci pout byl agresivní muž zpacifikován a předán lékařům k ošetření, kvůli kterému k muži sanitka vyjela. Na místě pak už věc dále řešila hlídka Policie ČR, která přijela na místo.


záznamy: 1 - 10 / 88134 .. 9

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Škrabálek
RSSVytisknout stránkuMapa stránek · © 2013 - 2017 Městská policie Hodonín · Počet návštěv: 434786 (102732)