Bezpečnostní akce zaměřená na osvětlení cyklistů

Městská policie v týdnu od 18. 3. do 22. 3.2013 zaměřila v ranních hodinách svou pozornost na kontrolu neosvětlených cyklistů. Vybrali jsme si k tomu ulici Bří Čapků, kudy dle podnětů občanů často jezdí neosvětlení cyklisté. V průběhu akce jsme zastavili celkem 7 neosvětlených cyklistů, jimž byly uloženy blokové pokuty v celkové výši 1.200 Kč.

Jak jsou lidé někdy nepoučitelní, předvedla jedna cyklistka, která byla zastavena kvůli chybějícímu osvětlení dva dny po sobě.

Neosvětlený cyklista ohrožuje nejen sebe, ale i řidiče vozidel, kteří je nemusí ve tmě včas spatřit. Kvůli drobnosti, jako je vybavení jízdního kola řádným osvětlením, dochází k dopravním nehodám s velmi vážnými důsledky. Apelujeme proto na všechny příznivce dopravy na jízdním kole, aby nehazardovali se svým zdravím a za snížené viditelnosti měli své kolo dobře osvětleno. K Vaší bezpečnosti významně přispívají i reflexní prvky na Vašem oblečení či jízdním kole. Pro Vaši inspiraci můžete nahlédnout na stránky www.altima.cz. Zde najdete možnosti, jak označit své oblečení či jízdní kolo a lépe tak ochránit své zdraví za snížené viditelnosti.

alert.png Jak má být správně vybaveno jízdní kolo

V kontrolních akcích zaměřených na osvětlení cyklistů budeme i nadále pokračovat.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku26. 3. 2013, 06:35, zobrazeno 2730x