Den s Policií 2012

Jako v akčním filmu si v pátek 22. června mohli připadat návštěvníci obchodní zóny Cukrovar. Simulovaný zásah ozbrojené jednotky těžkooděnců, zadržení pachatele psem a další ukázky, jako vystřižené z reálných situací, zde společně předvedli příslušníci Policie ČR, Městské policie Hodonín, Kroměříž a Brno v rámci celodenní akce pod názvem Den s policií.


Dopoledne patřilo převážně dětem, které sem přišly v hojném počtu. Kromě představení policejní práce má tato akce i nezanedbatelný preventivní význam.

„Kolegové z Brna sem přijeli s preventivním autobusem zvaným Mobidik, kde široká veřejnost nalezne tipy, jak si ochránit svůj život a majetek, jsou tam bezpečnostní zámky, je tam drogová problematika a senioři zde bezplatně mohou dostat nálepky na francouzské hole," řekl Stanislav Urbánek z Městské policie Hodonín.

Děti si mohly vyzkoušet také otočný simulátor havárie z Besip týmu či projet se na dopravním hřišti. Velký obdiv sklidily ukázky práce kynologů z Městské policie Kroměříž. Zásahová jednotka Policie ČR předvedla atraktivní ukázky zadržení ozbrojeného pachatele, který kladl aktivní odpor. Zájem byl také o policejní techniku a výzbroj.

Kromě prostoru před nákupním centrem byly další ukázky k vidění i v nedalekém areálu Policie ČR. „Územní odbor Hodonín dnes prezentuje také svoji techniku a vybavení policisty jak pořádkové policie, tak i dopravní a cizinecké. Máme na místě kynology se psy a ukázku má připravenu také oddíl jízdní policie z Brna, který předvede, co všechno musí koně zvládat, na jaké situace jsou připravováni a kam nasazováni," řekl k programu mluvčí Policie ČR Hodonín Petr Zámečník.

Zdroj: Hodonínské listy


Více fotografií (61)
Den s Policií 2012

Vytisknout stránku Vytisknout stránku27. 10. 2012, 07:48, zobrazeno 3381x