Nalezení majitele psa podle čipu

Nalezení majitele psa podle čipu

Již nějakou dobu platí povinnost pro majitele psů označit svého pejska čipem. Legislativa není dokonalá, neexistuje doposud centrální registr, kam by majitel svého pejska zaevidoval. Lidé tak své miláčky evidují do mnoha různých registrů a je velmi zdlouhavé v nich příslušný čip vyhledat. Mnoho majitelů navíc svého psa z výše uvedených důvodů do žádné registru ani nezaeviduje. 

Díky evidenci svého pejska v jednom z registrů se majitelce ze Strážnice její pejsek vrátil i přesto, že se zatoulal až do Skalice. O tom nás informovali kolegové ze Skalice s žádostí o zjištění majitele. Podařilo se nám v registru najít příslušný čip a kontaktovali jsme tento registr se žádostí o sdělení kontaktu na majitele psa. Paní byla velmi překvapená, kam až se její pejsek zatoulal. Předali jsme jí kontakt na městskou policii ve Skalici, kde si pak dohodnula, kdy si pejska vyzvedne.

Na základě této zkušenosti doporučujeme všem, aby si své pejsky očipovali, a i přes nedostatek s absencí centrálního registu je zaevidovali aspoň v jednom z těch současných.

 

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku1. 9. 2022, 11:20, zobrazeno 443x