Hodonín je nejbezpečnějším okresním městem

Před několika dny byla v tisku i v televizním vysílání zveřejněna informace o tom, jak jsou bezpečné silnice v jednotlivých krajích a okresech. Hodonín ve srovnání s ostatními okresními městy obstál na výbornou, protože se stal v tomto směru nejbezpečnějším okresním městem.

Informaci zveřejnil deník První zprávy.cz. V tabulce, kterou najdete pod článkem, najdete srovnání jednotlivých okresních a krajských měst za rok 2012 a také průměrná umístění za poslední 3 roky. Hodonín se umístil na prvním místě díky tomu, že se tady nestala žádná smrtelná dopravní nehoda. Každá taková nehoda znamená znatelný pokles na žebříčku.
Velmi pozitivní je však i situace v oblasti kriminality. I zde totiž Hodonín figuruje mezi nejbezpečnějšími městy v republice. Podrobné informace můžete najít na adrese www.mapakriminality.cz. Tady jsou výsledky stabilnější. Statistiky nejsou tolik závislé na několika skutcích a jsou přepočteny na tzv. index kriminality. To je číslo, které vyjadřuje, kolik skutků se stalo v přepočtu na 10 000 obyvatel. Čím nižší číslo, tím je výsledek lepší. Tímto způsobem je možné porovnat různě velká města. Hodonín má toto číslo nejmenší ze všech okresů. Výše uvedená mapa kriminality poskytne zájemcům mnoho pravidelně aktualizovaných údajů.

ČP index nehodovosti 2012
Vytisknout stránku Vytisknout stránku12. 4. 2013, 09:28, zobrazeno 3099x